Bramborový salát se 7minutovými vejci a hořčicí vinaigretou

0

Vajíčkový salát a bramborový salát: Spojte se! Líbí se nám, jak se ještě žloutky na šalát oblékají, ale vajíčka můžete vařit minutu nebo dvě déle, pokud se vám líbí více.

Složky
8 SERVISY
2 ½ libry nové nebo baby Yukon Gold brambory, vyprané
4 velké vejce, pokojová teplota
1 čajová lžička semínka hořčice
3 lžíce jablečného octa
2 lžíce celozrnné hořčice
1 čajová lžička medu
⅓ šálek olivového oleje
Kosher sůl a čerstvě mletý černý pepř
1 šálek petrželových listů s jemnými stonky
3 lžíce hrubých nasekaných koprů
2 lžíce nasekané čerstvé pažitky

Příprava
Parní brambory, pokryté, a kovový koš na vaření v hrnci, umístěný ve velké nádobě nad vařící vodou, dokud není jemný, 20-30 minut, v závislosti na velikosti. Přeneste na talíř a nechte vychladnout.
Mezitím vaříme ve velkém kastrolu vroucí vody, dokud nebudou bílé a žloutky jsou ještě mírné, 7 minut. Odtok; Přeneste vejce do misky s ledovou vodou a ochlaďte až do zima. Odtok a kůra; Nastavte vajíčka stranou.
Opečené semínko hořčice v suché malé pánvi nad středně nízkým teplem, neustále házet, dokud se semena začnou pop, asi 1 minutu. Přeneste na malou misku (buďte připraveni s miskou, jakmile semena vyrazí, je to chaos).
Ve velkém mísu nasypte ocet, hořčici a med. Neustále se míchá, postupně přidává olej; Promíchejte až do emulze. Smažte sůl a pepř. Nastavte 3 polévkové lžíce. Vinaigrette stranou k pití.
Položte brambory na polovinu a přidejte do misky s vinaigretou. Přidejte petržel a hodte na kabát; Smažte sůl a pepř. Převeďte na talíř. Na polovinu vyhrazené vejce a zastrčte brambory. Mrkejte s vyhrazeným vinaigrettem. Nahoře s okurkami, pažitkou a opečenými semínky hořčice.
Do Ahead: Vejce mohou být vařena 1 den dopředu; Vypusťte, zakryjte a ochlaďte. Peel těsně před použitím. Vinaigrette může být provedeno 3 dny dopředu; Obal a chlad.
Recepty od Jitka Hladikova (Cesky Krumlov)

Share.

About Author

Communicative, cheerful, and optimistic. He loves books, music, films and stories that inspire. He wants to drink coffee, even himself. He believes in himself and in his possibilities, because he did not try - he did not succeed!

Comments are closed.