Jak ovlivňuje funkce štítné žlázy funkci jiných orgánů?

0

Štítná žláza ovlivňuje rychlost metabolismu, tj. Diktuje intenzitu, kterou spotřebuje tzv. palivo v těle, tj. jídlo.

Zvýšená sekrece hormonů štítné žlázy se nazývá hypertyreóza a způsobuje většinu ztrátu, úbytek hmotnosti. Zatímco hypotyreóza je charakterizována přírůstkem hmotnosti.

Obecně je známo, že celý endokrinní systém funguje jako celek a že nesprávná práce pouze jedné žlázy může způsobit různé zdravotní problémy. Bohužel léčba těchto stavů je namáhavá, obtížná, často trvá po celý život, a rovnováha hormonů v těle není vždy obnovena tak, jak byla předtím, než k nemoci došlo.

Práce štítné žlázy postihuje také následujících pět orgánů v těle:

Mozek – nízké hladiny hormonů z této žlázy vedou ke snížení koncentrace, zapomínání, úzkosti a dokonce může vést až k depresi.

Srdce – hormony štítné žlázy pomáhají řídit tok krve nebo pohyb krvinek v cévách.

Ovarie (u žen) – narušená sekrece hormonů triiodyronin a thyroxin může vést k nepravidelným cyklům a ovulaci, ale ik jejich nepřítomnosti.

Kosti – hormony štítné žlázy, udržují kostní tkáň v idealním stavu. Pokud se tento proces děje rychleji než je obvyklé, může to vést k osteoporóze.

Kůže – se sníženou sekrecí hormonů, kůže ztrácí lesk, protože epiteliální buňky se pomalu zotavují. Také růst vlasů a nehtů je pomalejší.

Chcete-li získat správný obraz vašeho endokrinního systému, musíte provést kompletní analýzu s odborníkem internistou a endokrinologem. Analýza se provádí po odebrání krve.

Blood samples are on a laboratory form for Finding out the blood values

V závislosti na výsledku odborník určuje terapii, dávku a cyklus opakování analýz, dokud není nalezena vhodná léčba a hormony se dostanou do mezí normálu.

Share.

About Author

Communicative, cheerful, and optimistic. He loves books, music, films and stories that inspire. He wants to drink coffee, even himself. He believes in himself and in his possibilities, because he did not try - he did not succeed!

Comments are closed.