Jeden z důvodů proč máte domácí mazlíčky

0

Sladké chlupaté kuličky, které si s vámi chtějí jen hrát a hrát, jsou správným prostředkem k uvolnění v této stresující době.

Výzkumní pracovníci z univerzit v Liverpoolu, Manchesteru a Southamptonu dospěli k závěru, že domácí zvířata mají dlouhodobý pozitivní dopad na naše duševní zdraví.

Analyzovali 17 mezinárodních výzkumů o vlivu chlupatých přátel na lidi s různými psychologickými potížemi.

“Péče o další živé stvoření, kterému projevujete lásku a pečujete o něj každý den, má terapeutický účinek!”

Jsme neustále pod tlakem digitálních médií a sociálních sítí být oblíbený. Váš mazlíček si s vámi jen chce hrát, nebo vás žádá, abyste mu dali jídlo. Od radosti vás olízl, zavrtí ocáskem, přijde se pomazlit,…to vše vás vrátí zpět ze stresujícího dne do pozitivní nálady.

Snížení úrovně stresu v dnešní době má velký význam pro vaše zdraví. Jen jediné objetí se svým mazlíčkem nám navozuje pocit štěstí.

Vědci slibují, že budou dále analyzovat data, aby zjistili, jak naši čtyřnozí kamarádi pomáhají lidem s duševními problémy.

Share.

About Author

Communicative, cheerful, and optimistic. He loves books, music, films and stories that inspire. He wants to drink coffee, even himself. He believes in himself and in his possibilities, because he did not try - he did not succeed!

Comments are closed.