MISO-TAHINI SQUASH POLÉVKA S HROZNOU RÝZOU

0

Směs pikantní miso a ořechový tahini dodává této plněné vegetariánské polévce krémové bohatství. Dobrá dávka zázvoru a česneku, plus několik kapek horkého oleje z chilli, dodává úder tepla, což z něj činí perfektní léčbu – to vše v jasný den.
SLOŽKY
1 1/2 šálky krátkosrsté hnědé rýže
2 lžíce panenského kokosového oleje roztaveného, ​​rozděleného
1 čajová lžička kosher soli, plus více
1 (1 1/2 “) kus zázvor, oloupaný, jemně strouhaný
4 česneku, jemně nakrájené
5 šálků z domácích vývarů s nízkou sodíkovou výživou a nakupovaných v obchodě
1 malý kabocha squash (asi 2 liber), oloupaný, nakrájený na 1/2 “kusy, nebo 1 malý butcherut squash (asi 2 liber), oloupaný, nakrájený na 1/2” kusy
1 1/2 šálky tenké plátky toskánského kale
5 lžící bílé miso pasty
1/4 šálku tahini
1 lžíce sezamového oleje
2 hřebeny, pouze bílé a světle zelené, tenké plátky
2 lžíce opékaných sezamových semínek
Opečený nori a horký chiliový olej (pro podávání, volitelný)


PŘÍPRAVA
Mix rýže, 1 polévková lžíce. kokosový olej, špetku soli a 5 šálků vody ve středně těžké hrnce. Zakryjte a přivedete k varu, pak snižte teplo a vařte, dokud se rýže neobjeví, asi 25 minut. Odtok; dát stranou.
Mezitím zůstává teplo 1 polévková lžíce. kokosový olej ve velkém hrnci nad médiem. Přidejte zázvor a česnek a vaříme, občas mícháme, až do chvíle, než se vůně a hnědá, asi 1 minutu. Přidejte vývar, oškrábněte spodní část hrnce dřevěnou lžící, abyste uvolnili směs česneku a přiveďte k varu. Přidejte squash a vařte 8 minut. Přidejte kale a vaříme, mícháme, až se vařeme zeleninou, 3-5 minut.
Whisk miso, tahini, sezamový olej a 1 lžička. sůl ve střední misce. Přidejte 1/2 šálku horké vody a jemně protřepte. Když je vařená zelenina, odstraňte hrnce z tepla a jemně promíchejte směs tahini (přehřátí tahini způsobí, že se oddělí). Sezona podle chuti, pak se okamžitě rozdělí mezi misky s hnědou rýží. Horní část s hřebíčkem, sezamovým semínkem, nori a chili olejem.
Do Ahead
Polévku lze připravit 2 dny dopředu; chladu v opakovaně uzavíratelném obalu. Opět jemně zahřejte na nízkou teplotu, abyste se vyhnuli tahini.

Share.

About Author

Communicative, cheerful, and optimistic. He loves books, music, films and stories that inspire. He wants to drink coffee, even himself. He believes in himself and in his possibilities, because he did not try - he did not succeed!

Comments are closed.