PANTERY PASTA PUTTANESCA

0

4 dávky ACTIVE TIME30 minut TOTAL TIME35 minut
SLOŽKY
1 lb. linguin nebo jiné dlouhé těstoviny
Kóšer sůl
1 (14-oz) může nakrájené rajčata
1/2 šálku extra panenského olivového oleje, rozděleného
1/4 šálku kapary, vyčerpaný
6 olejovitých ančoviček
1 polévková lžíce. rajčatová pasta
1/3 šálku kalamátových oliv, poloviční
2 lžičky. sušené oregáno
1/2 lžičky drcené vločky červeného pepře
6 oz. tuňák nabitý olejem

PŘÍPRAVA
Vaříme těstoviny ve velkém hrnečku vařící slanou vodou, občas mícháme, až do al dente. Vypusťte těstoviny a vyhrazte 1 šálek těstoviny na vaření těstovin; vrátit těstoviny do hrnce.
Zatímco těstoviny vařte, vylejte rajčata do síta s jemným okem, která je umístěna nad střední miskou. Třepejte, abyste uvolnili co nejvíce šťávy, pak nechte rajčata vypusťte do síta, sbírajte džusy v misce, dokud nebudete připraveni k použití.
Ohřívajte 1/4 šálku oleje ve velké hluboké pánvi nad středně vysokou. Přidejte kapary a vařte, vířící pán občas, dokud ne praskají a jsou ostré, asi 3 minuty. Použijte štěrbinovou lžičku, přemístěte kapary na desku s papírovým utěrkou a vymezte olej v pánvi.
Složte sardel, rajčatovou pastu a odkapané rajčata v pánvi. Vaříme na středně vysokém teple, mícháme občas, dokud rajčata nezačnou karamelizovat a ančovičky se začnou rozbít, asi 5 minut. Přidávejte shromážděné rajčatové šťávy, olivy, oregano a vločky červeného pepře a přidejte k varu. Vaříme, mícháme občas, dokud se omáčka nezmírní, asi 5 minut. Přidávejte těstoviny, zbývající 1/4 šálku oleje a 3/4 šálku těstoviny těstovin na vaření. Vařte při středním ohřátí, mícháním a přidáním zbývajícího 1/4 šálku vařené těstoviny těstovin, aby se případně uvolnil, dokud se omáčka neztuhne a emulguje asi 2 minuty. Vločka tuňáka do těstovin a hodí se ke kombinaci.
Rozdělte těstoviny mezi desky. Nahoru s opečenými kapary.

Share.

About Author

Communicative, cheerful, and optimistic. He loves books, music, films and stories that inspire. He wants to drink coffee, even himself. He believes in himself and in his possibilities, because he did not try - he did not succeed!

Comments are closed.