Proč byste měli nechat svého mazlíčka spát s vámi ve stejné posteli?

0

Navzdory mnoha varováním, abyste nespali  se svým mazlíčkem ve stejné posteli, tak nedávný výzkum  ukázal, že to má mnoho výhod.

Někteří vědci dokonce považují spánek vedle zvířete za stejně důležitý jako je zdravá výživa a pravidelná fyzická aktivita.

Klinika Mayo v Arizoně provedla studii, ve které bylo testováno 40 osob během spánku na posteli se svými mazlíčky po dobu 5 měsíců.

Výsledky ukázaly, že když mazlíčci spí s majiteli, přispívá to k tvrdšímu spánku, ale pouze pokud nebudou spát velmi blízko u sebe.

Nejlepší je, aby byl u vašich nohou nebo na druhé straně postele.

Důvodem je skutečnost, že zvířata dobře vědí, že při spánku dělají náhlé pohyby, takže velice lehce probudí své majitelé.

Kromě zlepšení spánku  ukázal také tento výzkum, že majitelé byli nadcházející den klidnější a plní pozitivní energie.

Pokud stále odmítáte, aby váš mazlíček s vámi spal ve stejné posteli , dosáhnete stejného efektu také v případě, když ho necháte spát ve stejné místnosti.

Share.

About Author

Communicative, cheerful, and optimistic. He loves books, music, films and stories that inspire. He wants to drink coffee, even himself. He believes in himself and in his possibilities, because he did not try - he did not succeed!

Comments are closed.