Jak se zbavit akné, prostřednictvím jídla, které jíte?

0

Krása pochází zevnitř, a to platí nejen pro duševní zdraví a vnitřní pocity, ale i na jídlo, které denně konzumujeme.

Problémy, které se objevují na obličeji, odrážejí nejen vnější, ale i vnitřní faktory, které se v kůži skrývají mnohem hlouběji.

Pokud máte špatnou pleť, znamená to, že neustále bojujete s akné, mastnými vlasy, suchou kůží nebo jakýmikoli vyrážkami a alergiemi.

Můžete používat stovky krémů, pleťových mlék nebo speciálních mýdel, ale víte, že je to předem ztracená bitva?

Protože to, co je pro pokožku nejdůležitější, je to, jak je vyživená zevnitř.

Steven Gandry je specialistou, který získal řadu ocenění ve výzkumu pleťi, a podle něj, pokud chcete zlepšit celkový vzhled pokožky jednou provždy a cítit se pohodlně, měla by tato změna začít právě s její vnitřní částí.

Jeho výsledky skutečně mají logiku v tom smyslu, že pokožka je dvoustranný orgán s vnitřní a vnější vrstvou, zatímco se staráte o vnější vrstvu pokožky je ta vnitřní mnohem důležitější.

Každý problém související s pokožkou začíná od vnitřní vrstvy.

Nepříjemné akné a pupínky, které se neustále objevují na tváři? Ty jsou způsobeny podrážděním, které vzniká ve vnitřní vrstvě kůže.

Samotný pokus o vyřešení problému s povrchem ,pouze dočasně řeší problém, protože jakýkoliv lék se nedostane až do hloubky, tedy ke kořenům podráždění.

Pravděpodobně jste překvapeni – ale jak tedy vyléčit špatný stav vaší pokožky?

Dr. Gandry vysvětluje, že dobrá mikroflóra v žaludku je prvním krokem k lesklé a zdravé pokožce.

V našem organismu máme asi 25 bilionů bakterií. Většina z nich jsou označovány jako dobré, tedy “přátelské” – pomáhají nám strávit jídlo, bojovat s infekcemi atd.

Ale také máme určité množství tzv. “špatných bakterií” v našem těle. Problém nastane, když se začnou příliš mnoho množit a vaše tělo nad nimi ztratí kontrolu.

Jak se to děje?

Špatné bakterie jsou “šťastné”, když je krmíte nezdravými potravinami. Nejraději mají škrob, laktózu a tuky- ve skutečnosti vše, co dává jídlu skvělou chuť.

Při přemnožení  špatných bakterií přísunem špatného jídla, zpomalují náš metabolismus, narušují naši hormonální rovnováhu a povzbuzují naši chuť k nezdravému jídlu, které pro nás není dobré, ale ty “špatné” bakterie ho jen uctívají.

Když tyto bakterie rostou nekontrolovatelně a rozmnožují se, opouštějí svůj obvyklý domácí nebo trávicí systém a putují do jiných části našeho těla právě také do vnitřní části kůže.

Bakterie začínají dráždit vnitřní část pokožky v našem těle a bojují s bílými krvinkami, díky tomu dochází k podráždění, které ovlivňuje vnější vrstvu kůže. Ve skutečnosti to způsobuje akné.

No, tady je nejjednodušší odpověď na otázku, jak zastavit špatné bakterie, které ničí naši pokožku? –  Krmením těch dobrých bakterií.

Pokud budeme správně krmit dobré bakterie, které regulují a snižují  růst těch špatných.

A také je hlavně poté udržují pod kontrolou a starají se o naše tělo.

Když počet dobrých bakterií stoupá, naše tělo má více energie, ztrácíme váhu a pleť je čistá a jasná.

Dr. Gandry objasňuje, že nejlepší výběr jídel je ten,který je bohatý na polyfenoly.

Tyto silné antioxidanty se vyskytují v bobulích nebo peckovitém ovoci, kořenové zelenině a v čistých výtažcích z některých rostlin.

Zelenou listovou zeleninu, jako je špenát a kala, které jsou bohaté na polyfenoly, stejně jako ovoce, dalé také vysoce kvalitní čisté výtažky z rostlin, jako jsou aloe vera, moruše a sirup.

Jednoduchá zdravá výživa a dobré jídlo k tomu, mohou znamenat obrovský rozdíl ve vzhledu a kvalitě vaší pokožky.

Pamatujte si, že problém by se měl začít rešit od místa kde vzniknul., tj. U kořene podráždění nikoliv z venku.

Share.

About Author

Communicative, cheerful, and optimistic. He loves books, music, films and stories that inspire. He wants to drink coffee, even himself. He believes in himself and in his possibilities, because he did not try - he did not succeed!

Comments are closed.