Přivádí vás k šílenství: jasné znaky jak rozpoznat špatného šéfa.

0

Jsou dobří a špatní nadřízení i když si možná myslíte, že první neexistuje, nen tomu tak. Existují, ale pravděpodobně budou v menšině.

Jak rozpoznat špatné šéfy nebo zjistit zda-li patříte mezi ně?  V pokračování textu vám odhalíme několik odpovědí na otázku, co váš šéf dělá špatně.

5 jistých znaků, které identifikují špatného šéfa, jsou:

1. Nerealistické očekávání.

Obvykle mají takoví šéfové vlastní představy v organizaci – zaměstnanec, se snaží splnit všechny jeho požadavky, i když sám ví, že je jich příliš mnoho a nedají se stihnout.

I přesto se však snaží ,aby byl v jeho očích nejlepším pracovníkem.

Na druhou stranu šéf s ním srovnává všechny ostatní zaměstnance, což představuje nerealistické očekávání pro všechno, což vede k velkému stresu a problémům v práci i  soukromém životě.

Není pochyb o tom, že je důležité mít normy, ale je stejně důležité, aby byly zvládnutelné.

2. Přesčas.

Oficiélně by se mělo pracovat 8hodin denně nebo 12 hodin a to krátký a dlouhý týden,ale všichni víme,že tomu tak mnohdy není.

Někdy budete muset přijít do práce dříve nebo zůstat déle,pracovat z domu, sledovat emaily i ve svém volném čase, dokonce i na dovolené atd.

Avšak šéf, který očekává, že budete k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu, je obrazem špatného šéfa, jehož očekávání neodpovídá skutečnosti a s tímto jeho chováním vás přivede k šílenství.

3. Nepřizná svou chybu.

Jinými slovy, pokud váš zaměstnavatel nemůže upřímně přiznat, že nemá pravdu i když mu byly poskytnuty důkazy – je nám líto, ale je to špatný šéf.

Takto to,ale dnešní šéfové často dělají, jako by se nic nestalo, vytvářejí mezi zaměstnanci atmosféru která jim nedovolí nadřízené upozornit,že udělali chybu oni.

Ještě horší je, že zanechávají dojem, že jim nic nemůže být řečeno, i když má zaměstnanec důkazy, který poukazují na chybu.

Dvě hlavy jsou vždy moudřejší než jedna, ale špatný šéf si očividně myslí, že nejste tak chytří.

4. Není dostatečně silný

Druhý extrém tohoto tématu nás vede k zaměstnavatelům, kteří jednoduše nevědí, jak řídit své zaměstnance a ve skutečnosti zaměstnanci “řídí” je.

Dobří šéfové jsou solidní, udržují disciplínu zaměstnanců a dokáží správně eliminovat toho kdo udělal chybu.

5. Nedodržujte sliby.

Požádali jste o navýšení platu o dovolenou v požadovaném termínu, o pomoc s projektem, rozhovor k vyřešení problému nebo další jinou pomoc?

Slíbil všechno, co mohl, ale nikdy nic neudělal?

Můžete ho “přivítat” do klubu špatných šéfů, kteří prostě nesplňují své sliby, takže se budete cítit hloupě,když mu neustále budete připomínat to co vám slíbil.

Share.

About Author

Communicative, cheerful, and optimistic. He loves books, music, films and stories that inspire. He wants to drink coffee, even himself. He believes in himself and in his possibilities, because he did not try - he did not succeed!

Comments are closed.