Proč lidé po zanechání cigaret zvedají váhu?

0

Hlavním alkaloidem tabáku je nikotin, bezbarvá olejovitá kapalina a současně jedna z nejsilnějších bylinných jedů. Nikotin působí na periferní a centrální nervový systém a letální dávka je 50 miligramů.

V tabáku je nikotin obvykle představován 3% a je hlavní složkou, která ovlivňuje hmotnost.

Chcete-li se zbavit těchto špatných návyků co nejdříve, je důležité mít motivaci, která vám pomůže v nejobtížnějších okamžicích.

Než začnete přestat kouřit, musíte provést následující kroky:

Nastavte datum – vyberte důležitý den, kdy se rozhodnete přestat kouřit cigarety a začnete pomalu odcházet od největšího zdroje stresu, pro který nebo po čem máte vždycky pokušení začít cigaretu.

Přemýšlejte o důvodech, proč byste měli přestat – přemýšlejte o důvodech každé ráno po probuzení nebo v noci před spaním. Bylo by nejlepší, kdyby tyto příčiny nebyly primárně stimulovány zdravější povahou, ale zvažte například, kolik peněz ušetříte, pokud se vzdáváte kouření.

Udržujte pozitivní energii – měli byste vždy myslet na úspěšný konečný výsledek, na všechno, co je kolem vás krásné a na co vás čekají problémy, když se konečně dostanete pryč cigaretami.

Proč lidé, kteří se vzdali cigaret, zesílí po ukončení tohoto zvyku?

Kouření obecně zhoršuje fyzickou aktivitu a snižuje příjem potravy a zrušení poskytuje zcela opačný účinek. Kuřáci mají v průměru méně kilo nekuřáků, protože účinek nikotinu na metabolismus je poměrně složitý.

Předpokladem je, že nikotin zlepšuje vliv leptinu (typ polypeptidu), který vede ke snížení chuti k jídlu. Kouření potlačuje chuť k jídlu a současně zrychluje metabolismus.

Jakmile přestanete cigarety, vaše chuť k jídlu a metabolismus se vrátí k normálu, což znamená, že je naprosto normální jíst trochu více jídla a spálit méně kalorií.

Ukončení kouření zvyšuje chuť k jídlu a obnovuje receptory, aby ochutnaly jazyk, což člověku, který přestal kouřit, cítil, že chuť jídla je lepší.

Nejčastěji jsou kouření kuřáky obrovskou potřebou nahradit cigarety určitým občerstvením, ať už jsou sladké nebo slané a přírůstek kalorií se zvyšuje.

To je důvod, proč tyto chemické a psychologické reakce způsobují čerpání několika liber v prvních měsících bezprostředně po zrušení cigaret.

Share.

About Author

Communicative, cheerful, and optimistic. He loves books, music, films and stories that inspire. He wants to drink coffee, even himself. He believes in himself and in his possibilities, because he did not try - he did not succeed!

Comments are closed.