To líbí nebo ne, každý bude muset přijmout euro

0

Dánsko a další státy, může brzy být nucen k přijetí eura.

Přestože Dánové hlasovali v referendu, které nechtějí euro, Evropská komise podle všeho donutit skandinávské zemi dosud přijaly jednotnou měnu, psát německá média.

Poznámky se vynořil z schůzi minulý týden ve Štrasburku, a oni psali, že Komise chce, vše je nyní 27 členských států Evropské unie pro přijetí eura v roce 2025.

Představitelé EU údajně si vyžádá rozpočet má být dohodnuto s eurem a mají fiskální daně zaplacené ve všech členských státech.

Nicméně, komisař odpovědný za euro Valdis Dombrovskis říká, že je v pořádku přenesen.

„Tam byl nějaký zmatek. Co budu diskutovat v nadcházejícím období, jaký bude měnovou unii v budoucnosti. To ale neznamená, že členové budou muset přijmout euro. Není jsme dospěli k závěru, ani jisté časové ose, ale rozhodně povzbuzovat členy, aby se připravila potřebná opatření, „řekl.

Euro za použití v současné době 19 členů bloku. Devět zbývajících zemí, včetně Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Dánsko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Švédsko a Velkou Británii nepoužívají euro jako národní měnu.

EU údajně měla uspořádat setkání o budoucnosti eura. Jako média informovala, v poznámkách jasně uvedla, že chce kontrolu nad využitím této měny.

Share.

About Author

Communicative, cheerful, and optimistic. He loves books, music, films and stories that inspire. He wants to drink coffee, even himself. He believes in himself and in his possibilities, because he did not try - he did not succeed!

Comments are closed.