Trump vyžaduje změnu vízového režimu pro vysoce kvalifikované pracovníky

0

Donald Trump chce přeměnit známé víz H-1B jako opatření pro boj proti podvodům a zneužití. Bude stále omezené míře v nepřítomnosti velkého legislativní reformy, říkají odborníci.

Tyto pracovní víza do určitého limitu daní, které jsou vysoce ceněny společností specializovaných v oblasti špičkových technologií je určena pro vědce, inženýry a vývojáře. Že umožňují mnoho Indů dosáhnout Silicon Valley.

Americký prezident podepíše později během dne dekret, který podporuje příslušná ministerstva (Labor, spravedlnost a vnitřní bezpečnost), aby navrhla reformy, aby H-1B program vrátí ke svému původnímu účelu. To znamená dávat víza nejkvalifikovanějších kandidátů na pozice najvisokoplatenite.

„Po dlouhou dobu, spíše než je povoleno, aby se pouze nejlepší program H-1B byla aplikována na úkor amerických dělníků,“ uvedla v prohlášení Bílého domu. Podle něj tento program pomohl technologický sektor v USA získat vlnu pracovníků, kteří jsou relativně nízkou kvalifikací a nedostatečně. Podpis této vyhlášky musí poskytovat dvě základní priority pro prezidenta – kupovat americké a zaměstnávat Američany.

Práce Víza H-1B US opravňují k pobývat a pracovat ve Spojených státech. S takovým vízum může zůstat v USA až na 3 roky, a pokud je to žádoucí, může zaměstnavatel prodloužit dobu jejich víz na šest let. Toto vízum opravňuje rodinu držitele a pobývat ve Spojených státech s ním.

Share.

About Author

Communicative, cheerful, and optimistic. He loves books, music, films and stories that inspire. He wants to drink coffee, even himself. He believes in himself and in his possibilities, because he did not try - he did not succeed!

Comments are closed.